وزرای خارجه اتحادیه اروپا برای آنالیز خروج انگلیس ملاقات می نمایند

به گزارش مجله عکس، قرار است وزیران امور خارجه آلمان، فرانسه، ایتالیا، بلژیک، لوکرامبورگ و هلند در باره فرایند خروج بریتانیا و مراحل آن گفت و گو نمایند.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا برای آنالیز خروج انگلیس ملاقات می نمایند

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل مجله عکس به نقل از بی بی سی، 6 عضو موسس اتحادیه اروپا تا ساعاتی دیگر در برلین، پایتخت آلمان برای نشان دادن واکنش نسبت به نتایج همه پرسی در بریتانیا برای خروج از این اتحادیه ملاقات می نمایند.

وزیران امور خارجه آلمان، فرانسه، ایتالیا، بلژیک، لوکرامبورگ و هلند قرار است در باره فرایند خروج بریتانیا و مراحل آن گفت و گو نمایند.

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا گفته است که خواستار شروع سریع مذاکرات خروج بریتانیا است. او گفته است نمی خواهد برای شروع چنین فرایندی ماه ها برای انتخاب نخست وزیر جدید بریتانیا صبر کند.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا روز گذشته گفت که از سمت خود استعفا می دهد و قرار است پیش از پاییز، نخست وزیر جدید این کشور انتخاب گردد.

وزیران خارجه 6 کشور یاد شده همچنین قرار است در باره راه های جلوگیری از خروج احتمالی سایر کشورها از این اتحادیه مذاکره نمایند.

شماری از احزاب ملی گرا و پوپولیست در این اتحادیه از رای همه پرسی بریتانیا استقبال نموده و گفته اند چنین فرایندی را در کشورهای خود دنبال خواهند کرد.

در همین حال موسسه رده بندی اعتباری مودی، پیش بینی اعتباری اقتصاد بریتانیا را به دلیل تاثیر نتایج همه پرسی بر اقتصاد این کشور کاهش داده است.

یرون دایسلبلوم، رئیس یوروگروپ، (گروه وزیران دارایی حوزه یورو) هم گفته است که شماری از موسسات مالی ممکن است از لندن به شهرهایی در اتحادیه اروپا نقل مکان نمایند. او گفته است بریتانیا پس از خروج از اتحادیه اروپا دسترسی محدودی به بازار مشترک خواهد داشت.

شماری از اقتصاددانان گفته اند که این احتمال وجود دارد که بریتانیا بار دیگر دچار رکود مالی گردد اما بعضی سرمایه گذاران گفته اند نتایج همه پرسی، موقعیت های جدیدی را برای سرمایه گذاری فراهم می نماید.

منبع: تسنیم
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 632

به "وزرای خارجه اتحادیه اروپا برای آنالیز خروج انگلیس ملاقات می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزرای خارجه اتحادیه اروپا برای آنالیز خروج انگلیس ملاقات می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید