وزیر خارجه چین به ظریف: در مونیخ با صدای بلند از حقوق ایران دفاع کردید

به گزارش مجله عکس، وانگ یی وزیر خارجه چین در دیدار امروز سه شنبه با همتای ایرانی خود که به پکن سفر نموده، از سخنرانی روز یکشنبه محمدجواد ظریف در کنفرانس امنیتی مونیخ تمجید کرد.

وزیر خارجه چین به ظریف: در مونیخ با صدای بلند از حقوق ایران دفاع کردید

به گزارش گروه بین الملل مجله عکس، وزیر خارجه چین در دیدار با وزیر خارجه ایران ضمن تمجید از سخنان او در کنفرانس امنیتی مونیخ بر تقویت مشارکت استراتژیک پکن با تهران تاکید نمود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزیر خارجه چین امروز سه شنبه در دیدار با همتای ایرانی خود طی اظهاراتی کوتاه که در حضور مجله عکس مطرح شد، بر روابط خوب و دوستی طولانی مدت پکن-تهران و لزوم تقویت این روابط تاکید نمود.

با تور چین سفر کنید.

وانگ یی در دیدار با محمد جواد ظریف گفت: در تلویزیون دیدم که شما در کنفرانس امنیتی مونیخ با صدای بلند و شفاف از حقوق ایران دفاع کردید. فکر می کنم که صدها میلیون چینی هم صحبت های شما را تماشا کردند و حالا شما (در چین) فرد مشهوری هستید (متن کامل سخنرانی ظریف در مونیخ اینجا).

وزیر خارجه چین اضافه نمود: می خواهم از این فرصت برای انجام یک مکالمه استراتژیک عمیق با دوست قدیمی ام به منظور تعمیق اعتماد استراتژیک بین کشورهایمان و اطمینان از پیشرفت تازه در مشارکت استراتژیک و روابط جامعه دوجانبه مان استفاده کنم.

وزیر خارجه ایران هم در اظهارات کوتاهی در حضور مجله عکس گفت: روابط ما با چین، برای ما بسیار با ارزش است. ما مشارکت استراتژیک جامع بین ایران و چین را یکی از مهم ترین روابط (خارجی مان) می دانیم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: animal-photo.ir شناسه مطلب: 97

به "وزیر خارجه چین به ظریف: در مونیخ با صدای بلند از حقوق ایران دفاع کردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه چین به ظریف: در مونیخ با صدای بلند از حقوق ایران دفاع کردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید